У Києві відбувся форум «Український туризм-2021»

30 вeрeсня Кoмітeт туризму Тoргoвo-прoмислoвoї пaлaти Укрaїни зa підтримки Дeржaвнoгo aгeнтствa рoзвитку туризму Укрaїни, Міжнaрoднoї туристичнoї вистaвки «Укрaїнa» тa Visit Ukraine прoвів туристичний фoрум «Укрaїнський туризм-2021: рeцeпти розвитку в умовах «нової реальності».

Учасниками форуму стали голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів, народний депутат України Дмитро Нальотов,  директорка Департаменту культури і туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова, виконавча директорка Асоціації «Індустрії гостинності» Анна Романова, представники туроператорів та мереж готелів України.   

Під час форуму, голова ДАРТ України Мар’яна Олеськів зазначила, що Агентство проводить активну роботу щодо розвитку туристичного потенціалу регіонів України у рамках акцій «Мандруй Україною». Значну увагу приділено диджиталізації процесів, а також створенню нової нормативно-правової бази туризму, зокрема через запровадження Реєстрів туроператорів та турагентів України.

Народний депутат України Дмитро Нальотов повідомив, що до проекту Державного бюджету України на 2021 рік внесено пропозицію значного збільшення асигнування на розвиток туризму, а також окремий законопроект, яким передбачено зменшення ПДВ для готелів з 20 до 7%.

Представники туроператорських компаній розповіли про свої досягнення та вказали на труднощі, з якими вони стикаються при просуванні турів по Україні. Однією з серьозних перешкод роботи на внутрішньому ринку є те, що багато готелів та інших засобів розміщення працюють як ФОП (2 група), що унеможливлює роботу з ними найбільших туроператорів.

Тетяна Прокопенко, директорка Coral Travel, повідомила у своєму виступі, що за поточний рік компанія більш ніж вдвічі збільшила обсяг продажу турів Україною, пропонуючи практично всі напрямки – від оздоровлення у санаторіях до відпочинку у дитячих таборах, турів до Чорнобилю та MICE-туризм.  «Напрямок Україна  –  є одним із пріоритетів нашої компанії.  Але варто зазначити, що багато спеціалістів туристичних аненцій не мають достатньо знань про потенціал внутрішньої сфери гостинності, тому необхідно проводити більше рекламно-інформаційних турів, а для цього потрібна підтримка місцевої влади, готелів та інших інфраструктурних об’єктів, які можуть бути цікавими туристам – відмітила пані Прокопенко.

Ще однією проблемою став той факт, що українські  готелі звикли надавати значні знижки прямим клієнтам, забуваючи про туроператорів. Інколи такі клієнтські знижки перевищують комісію ТО. За словами Тетяни Прокопенко, ці питання потрібно вирішувати  спільно, об’єднавши туроператорів, органи державної влади та місцевий бізнес.

Під час Форуму голова ДАРТ України Мар’яна Олеськів повідомила, що наступного року держава займеться проектом з навчання готелярів України основним принципам гостинності.   

 

 

 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.