Вітчизняний ринок деревини: як отримати актуальну інформацію про торги

На сучасному етапі реформування ринку деревини лісозаготівельні господарства отримали можливість реалізувати товар на електронних аукціонах. Право організовувати та проводити такі торги мають товарно-сировинні біржі, що мають державну ліцензію. Продаж лісу через електронні товарні системи стартував у 2021 році. Цей процес регулюється законом «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», біржовими регламентами.

Вітчизняний ринок деревини: як отримати актуальну інформацію про торги

Щоб стати учасником аукціону, достатньо обрати біржовий сервіс, пройти онлайн-реєстрацію та акредитуватися

Переваги нового формату реалізації деревини

Заступник гендиректора Української енергетичної біржі, яка має ліцензію на проведення торгів деревиною, окреслює низку проблем галузі (більш детально на сайті https://www.epravda.com.ua/columns/2021/11/2/679333/). Він зауважує, що реформа ринку деревини відкриває нові горизонти для багатьох галузей народного господарства. Впровадження електронного формату гарантує учасникам ринку можливість законно вести бізнес, купувати та продавати сировину за вигідними цінами, своєчасно отримувати актуальну інформацію про час проведення біржових торгів.

Як дізнатися про дату та асортимент аукціонів з продажу деревини та пиломатеріалів

На сервісах товарно-сировинних бірж є «Календарі торгів». Вони містять правдиву та вичерпну інформацію щодо дати проведення електронного аукціону. На біржових сайтах також можна дізнатися про:

  • асортимент торгів (які саме лоти були реалізовані, об’єм продажів тощо);
  • кількість укладених угод за результатами е-аукціону;
  • динаміку цін (є зручні графіки, які дозволяють відстежити зміну вартості за досить довгий період).

Клієнти біржі можуть підписатися на інформаційну розсилку. Кожному учаснику будуть приходити повідомлення з датою наступного аукціону, актуальними новинами галузі.

Яка інформація залишається закритою для загалу

Протягом торгів дані про учасників не розголошуються. На останньому етапі аукціону визначається, який саме замовник зможе укласти угоду. При цьому інформація про сторони угоди є конфіденційною. Аналогічні методи використовують на європейських торгах, які проходять за схожою схемою. Витік конфіденційних даних може спричинити небажані наслідки.

  1. Тиск на певних учасників ринку.
  2. Незаконні маніпуляції, що пов’язані з ціноутворенням.
  3. Порушення чинного законодавства.

Повну інформацію про учасників, ціни, об’єми продажу отримує державний регулятор для постійного контролю за роботою ринку деревини.

Допомога для новачків

Початківці, які опановують біржовий інструментарій та планують взяти участь в електронних торгах, мають вільний доступ до навчальних матеріалів (освітні канали, відеоінструкції, презентації). З додатковими питаннями можна звернутися до біржових консультантів. В розділі «Новини» зібрані аналітичні статті від фахівців, прогнози та інформація про прийняття нових законів, що регулюють ринок деревини.

Відкритість бірж та дотримання регламенту гарантують прозорість ринку, чесну конкуренцію.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.